11 oktoober 2011

Head tavad ülikooli juuubeliüritustel

Ka eelmises postituses viitasin rohelise ülikooli headele tavadele. Seekord toongi mõned näited sellest, mis hakkasid silma Maaülikooli juubeli puhuks korraldatud tulevikukonverentsil.
Kõige suurema kiituse pälvis toitlustus. Laua katsid Kolme Sõsara Hõrgutised, Setomaalt pärit väikeettevõte, kes pakkusid isetehtud leiba ja muud head-paremat. Toidud olid tehtud võimalikult suures osas kohalikust ja hooajalisest toorainest, nõudest olid kasutusel vanaaegsed roosimustrilised teetassid ning veeklaasid ning plastmassist ühekordsed lusikad olid asendatud puidust lusikatega. Teistest aspektidest võibolla osadele väikse detailina tundunud lava dekoratsioonides oli kasutatud kasvuhoonelillede asemel kasutatud kodumaiseid kuuseoksi ning viljavihke.
Mida tähendab see rohelisema ülikooli valguses? Väikeettevõtte teenuste kasutamine panustab piirkondlikku majandusarengusse, kohalike toorainete ja taimeliikide ning biolagunevate materjalide kasutamine on kasulikum loodusele ning nn vanade nõude kasutamine on lisaks taaskasutusele lihtsalt mõnusalt nostalgiahõnguline.

Kui kellelgi on veel näiteid heade tavade kasutamisest ülikooli tegemistes, võib neist julgelt ikka teada anda.

1 kommentaar:

  1. Suveakadeemial Setomaal puutusime selle ettevõtte tegelastega kokku ja nende soojus rabas mind jalust. Õed Visselid ruulivad! Täielik fänn.

    Kõige hõrgutavam hetk päevast ongi just siis kui saab nende kodukat lehitsetud.

    http://s6sarad.blogspot.com/
    http://www.setogurmee.ee/

    Kel vähegi võimalik, tellige oma peoroad sealt, aus Eesti värk. Väga äge et EMÜ seda teenust kasutas.

    Neil ka Kolme sõsara käsitöö, kes meile grupitöös kõlavööd õpetas.

    Teeb tuju heaks
    Teele S;)

    VastaKustuta